Krzyś Rabsztyn urodził się 17 lipca 2008 roku jako wcześniak z 28 tygodnia ciąży. Gdy przyszedł na świat ważył zaledwie 540 gramy i mieścił się cały na dłoni dorosłego człowieka.

Wiele miesięcy spędził w szpitalu, na leczeniu i operacjach ratujących mu życie. W lipcu skończył siedem lat. Jest bardzo radosnym, inteligentnym chłopcem. Jednak cierpi na kilka chorób, które uniemożliwiają mu cieszenie się beztroską dzieciństwa. Krzyś jest po operacji refluksu żołądkowo-przełykowego, miał wyłonioną gastrostomię odżywczą, rurkę w brzuchu którą miał podawane jedzenie, dziś uczy się jeść normalnie. Krzyś ma Autyzm atypowy, duże zaburzenia Integracji Sensorycznej. Jest to pozostałość po wcześniactwie i wszystkich traumach poszpitalnych, operacjach, zabiegach. Zaburzenia SI charakteryzuje się nadwrażliwością słuchową, dotykową, wzrokową, silnymi lękami i nieradzeniem sobie z emocjami, Autyzm zaś to różnego rodzaju fobie, fiksacje i sterotypie w zachowaniu, problemy z prawidłowym kontaktem z rzeczywistością. Ma zdiagnozowane Mózgowe Porażenie Dziecięce, które dzięki nieustannej rehabilitacji udało się powstrzymać i Krzyś jest coraz bardziej samodzielny. Nasz synek ma też kilka innych chorób jak VSD, silną alergię, wadę wzroku, ADS...

Dzięki nieustannej terapii i leczeniu, Krzyś może powoli zdrowieć, odzyskiwać spokój i nie czuć się zagubionym w świecie.

sobota, 23 lipca 2011

Masaż Wilbarger

Krzyś wśród swoich domowych zajęć ma obecnie do wykonania masaż Wilbarger. Robimy go po raz trzeci. Składa się on ze szczotkowania oraz kompresji stawów wykonywanych co dwie godziny w ciągu dnia, tak, by w sumie uzyskać 6 – 7 masaży na dobę. Proces ten trwa przez dwa tygodnie.
Ćwiczenie te (zaliczają się do integracji sensorycznej) mają na celu dostarczyć odpowiednich bodźców i wyciszyć dziecko.

9 komentarzy:

  1. tak tak masaż wilbergera jest super

    OdpowiedzUsuń
  2. oprócz tego szarpania stawami. chyba ktoś powinien Panią nauczyć jak to się robi, bo inaczej uszkodzi Pani Krzysiowi stawy. Taki ucisk robimy w osi stawu i delikatnie, a nie szarpnięciami

    OdpowiedzUsuń
  3. Jezus Maria. To jest wszystko tak błędnie wykonane że dziecku może Pani tylko zaszkodzić, proszę skonsultować ten masaż z terapeutą SI. LUDZIE BROŃ BOŻE NIE POWTARZAJCIE TEGO SWOIM DZIECIOM.

    OdpowiedzUsuń
  4. Państwo Anonimowi. Dokładnie TAK nauczył nas masażu wysoce wykwalifikowany terapeuta SI któremu całkowicie ufam. Nie sądzę by etyka zawodowa pozwoliła na celowe wprowadzanie w błąd pacjentów i ich opiekunów. Zawsze znajdą się 'mądrzejsi'. Pozdrawiam Krzysia i jego mamę. Ada

    OdpowiedzUsuń
  5. Szczotkowanie źle
    W stronę serca czyli od dołu w górę
    Kompresja stawów zbyt mocno wolniej i bardziej stabilnie

    OdpowiedzUsuń
  6. Niigdy od dołu w górę, co za bzdurny komentarz... Masaż na filmiku wykonany jest prawidłowo. Nasz terapeuta pokazywał go w ten sam sposób.

    OdpowiedzUsuń
  7. Bardzo mi przykro z powodu choroby Pani dziecka. Nie jest to łatwe, a ja doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele tak naprawdę spraw można załatwić tylko odpowiednim leczeniem. Myślę, że jeśli będzie potrzebny masaż, albo ćwiczenia na mięsień czworoboczny , to w Masajce Wam je wykonają za darmo.

    OdpowiedzUsuń
  8. My też mamy zalecony, ale Boże broń przed taką techniką. Powinna Pani skonsultować ten masaż z innym terapeutą.
    Proszę obejrzeć materiał chociażny Fundacji Okno, już on powinien Pani dać do myślenia.. naprawdę lepiej żeby Pani skonsultowała. Zresztą masaż ma wyciszać, a Krzysiu wrzeszczy..
    https://youtu.be/3Rzpf55veAk

    OdpowiedzUsuń